Eski Kredilere Yapılandırma

Eski Kredilere Yapılandırma

Eski Kredilere Yapılandırma

Eski Kredilere Yapılandırma Bekleyenler İçin Kritik Tarih Açıklandı! Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank Kredi Yapılandırma Olacak Mı, Gelecek Mi? 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank kredi faiz oranları düştü, vatandaş yapılandırma ekranı açılacak mı sorularına yanıt aramaya başladı. Bankalardan yüksek faiz oranı ile kredi çekmek zorunda kalan kişilerin bekledikleri konut kredisi yapılandırması ve ihtiyaç kredisi yapılandırma konusunda belirleyici olan tarih açıklandı. Bankalar eski kredilere yapılandırma yapacak mı, yüksek faizle kredi çekenler ne yapacak, yüksek faizle kullandırılan kredilere indirim olacak mı, kredi yapılandırma haberleri neler, son dakika gelişmeleri var mı, kredi yapılandırma olacak mı, kredi yapılandırması gelecek mi?

Corana virüsü salgını sonrasında Türkiye yeni normale açıklanan kredi paketleri ile dönüş yapmıştı.  Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından açıklanan tarihi kredi paketi ile konut kredisi faiz oranı sıfır konutlarda yüzde 0.64 ve ikinci el konut kredisi paketinde ise yüzde 0.74 seviyesine çekilmişti.  YÜKSEK FAİZLE KREDİ ÇEKENLER İÇİN YAPILANDIRMA OLACAK MI, FAİZ İNDİRİMİ GELECEK Mİ? Bankaların düşen kredi faiz oranları kredi çekmek isteyen kişiler kadar bankalara kredi borcu olan kişileri de umutlandırmıştı.  Özellikle de yüksek faizle konut kredisi kullanmak zorunda kalan kişiler yapılandırma desteği ile kendilerine verilecek olan faiz indirimi müjdesini beklemeye başladı.  Bankalara kredi borcu olan kişilerin için borçlarında büyük indirim yapılması anlamına gelen yapılandırma müjdesinde beklenti artarken ekonomistlerden yeni bir değerlendirme geldi.  Konu hakkında devlet bankaları yapmış oldukları açıklama ile ilk etapta yapılandırma olmayacağını dile getirmişlerdi. Yapılan açıklamada kamu bankaları söz konusu konut kredisi faiz oranlarının sadece yeni konut alımlarını kapsayan özel bir kredi kampanyası olduğunu, bu nedenle yapılandırma olmayacağını dile getirmişlerdi.